stiudia czy kurs

Od kilku lat wciąż powraca to samo pytanie. Osoby, które chcą związać swoją karierę z IT, zastanawiają się, czy lepiej jest postawić na kursy czy na studia. Na rynku pracuje bowiem tak samo wielu programistów, którzy postawili w swojej działalności na kursy, jak i tych, którzy wybrali rozwój na studiach. Czy da się odpowiedzieć, która z tych wersji jest lepsza?

Na co powinno się postawić, kiedy chce się zdobyć pracę w IT?

Przyszły programista CNC powinien dobrze się zastanowić, która wersja jest lepsza. Każda z nich ma bowiem swoje plusy i minusy. Studia to dobry wybór, jeśli chce się pracować w dużej firmie. Szczególnie w korporacjach popularne jest to, aby w ogłoszeniach oczekiwać od kandydatów ukończonych studiów wyższych. To jednak najlepsza propozycja dla tych osób, które mają bardzo wiele czasu na naukę. Sprawdza się szczególnie zaraz po ukończeniu liceum. Jest natomiast mniej popularnym wyborem wśród osób, które chcą się przekwalifikować.

Warto pamiętać jednak, że programista CNC nie jest typowym programistą. Zdobycie takiej pracy mogą znacznie bardziej ułatwić studia związane z budową maszyn niż studia informatyczne. Znacznie szybszym sposobem na zdobycie wymarzonej pracy może być jednak ukończenie kursu dedykowanego programistom CNC. Często w ramach kursów odbywają się dodatkowe praktyki, które pozwalają nabyć pierwsze umiejętności praktyczne.