programista CNC

Programista CNC ma trochę inną pracę niż typowy programista. Większość specjalistów wcześniej pracowała jako operator maszyn CNC. Zamiast więc studiować informatykę, rozwijali swoją wiedzę praktyczną. Programiści z tej dziedziny rzadko kiedy pracują w typowym biurze. Część z nich wykonuje swoją pracę w hali produkcyjnej.

Jak to wygląda w praktyce?

Wielu operatorów CNC w któryś momencie swojej kariery awansuje na stanowisko programisty CNC. Może być to spowodowane stażem pracy, ale zwykle jest skutkiem zwiększenia kompetencji. Żeby więc zacząć wykonywać taki zawód, warto zainwestować w kursy doszkalające. Nawet jeśli pracodawca ich nie zapewnia, zainwestowanie w nie może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Wydane pieniądze mogą dość szybko się zwrócić, a w przyszłości zaprocentować.

Programista CNC często pracuje w hali produkcyjnej. To dlatego, że zwykle łączy swoje obowiązki z obowiązkami operatora. To szczególnie popularne wśród pracowników krajów zachodnich. Osoby, które więc planują wyjechać za pracą za granicę, powinny liczyć się z tym, że będzie się od nich oczekiwać umiejętności programowania. Nie zawsze jest to konieczność, ale potwierdzone kwalifikacje w tym zakresie na pewno zwiększą szansę na wyróżnienie się wśród innych kandydatów oraz zaprocentują wyższym wynagrodzeniem w przyszłości.