klawiatura szukanie pracy

Jeśli zastanawiasz się na tym, żeby pracować jako programista CNC, na pewno istotne jest dla Ciebie, co trzeba zrobić, żeby mieć szansę podjąć taką pracę. Większość osób, które jeszcze nie są wdrożone w tę branżę, wyobraża sobie, ze skoro programista CNC jest programistą, to na pewno musi mieć wykształcenie informatyczne. Czy rzeczywiście tak jest w praktyce?

Kto ma szansę na zatrudnienie na takim stanowisku?

Programista CNC nie musi kończyć studiów informatycznych, żeby mieć szansę na pracę. Właściwie dotyczy to również innych programistów. Najważniejsze jest bowiem doświadczenie, a co za tym idzie, odpowiednie umiejętności. Często więc taką pracę dostają osoby, które wcześniej pracowały jako operatorzy. Doskonale znają oni sposób funkcjonowania maszyn. Niekiedy więc wystarczy zaledwie kilkanaście godzin dodatkowego szkolenia, żeby móc wykonywać kolejne funkcje.

Zdarza się, że programista CNC zarabia znacznie lepiej, niż operator, mimo że zajmują się dość podobnymi zadaniami. Jeśli więc myślisz o tym, żeby rozwijać się na stanowisku operatora, dodatkowe szkolenia z programowania mogą ci bardzo pomóc.

Jeśli już studiujesz informatykę, być może jednak pójście w kierunku programowania w innym języku będzie dla ciebie w przyszłości bardziej opłacalne. Zastanów się więc dobrze, czy na pewno jest to odpowiednia ścieżka dla Ciebie.