wiedza

Interesuje cię kariera programisty CNC? Obecny rynek jak najbardziej potrzebuje specjalistów w tym zakresie. Jednak pracodawcy narzucają podstawowe wymagania, które trzeba spełnić, aby móc pracować w tym zawodzie.

W takim razie jakie kompetencje powinien posiadać programista CNC?

Na pewno musi się dobrze znać na programowaniu. Prócz odpowiedniego, kierunkowego wykształcenia, zazwyczaj jest to kierunek automatyka i robotyka, warto także zdobywać doświadczenie, obsługując urządzenia, które są sterowane numerycznie. Można również zdobyć certyfikaty, które stanowią potwierdzenie kompetencji nabytych na specjalistycznych kursach.

Przydatne również są kompetencje miękkie. Pracodawcy szukają też osób ze zdolnością analitycznego myślenia. Jest to nieodłączny element w opisywanej specjalizacji. Kolejną docenianą kompetencją jest umiejętność szybkiego rozwiązywania problemów. Jest to ważne, ponieważ dzięki tej umiejętności współpraca w grupie jest na wysokim poziomie i ułatwia działania pracownikom. Ważne są również umiejętności komunikacji, dzięki którym tworzenie wspólnych projektów przebiega w dobrej atmosferze i jest nastawiona na cel.Warto szlifować opisywane kompetencje. Dzięki temu przyszły pracodawca z chęcią zatrudni cię na stanowisko programisty CNC w swojej firmie.