jakie-wady-ma-praca-zdalna-jako-programista-cnc

Praca zdalna przez wiele osób oceniana jest jako spełnienie marzeń. Kuszą szczególnie zdjęcia osób, które pracują na plaży, w bambusowych chatkach lub w łóżku w pidżamie. Właśnie z powodu takich obrazków wiele osób marzy o tym, aby się przebranżowić i móc pracować zdalnie jako programista cnc. Jak wszystko jednak również praca zdalna ma swoje wady. Mogą one skutecznie odstraszyć od pracy na swój rachunek oraz spowodować, że po kilku miesiącach zamarzymy o tym, aby wrócić na etat. Jakie to wady?

Programista cnc, który zamierza pracować zdalnie, musi mieć świadomość, że w domu czeka go wiele czynników rozpraszających. Może być to rodzina, szczególnie jeśli są w niej małe dzieci, ale również takie sprawy, które wymagają natychmiastowego załatwienia, jak na przykład zrobienie prania, zakupów, czy ugotowanie obiadu. Praca w domu to również poczucie, że spędza się w niej właściwie cały dzień. Trudno bowiem zachować równowagę pomiędzy wykonywaniem obowiązków zawodowych a czasem dla siebie.

Programista cnc, który pracuje zdalnie, może mieć też mniejszy wpływ na podejmowanie decyzji związanych z projektem. Często dostaje on bowiem z góry określone wytyczne, do których musi się zastosować. Dotyczy to szczególnie sytuacji, w których nie pracuje dla klienta indywidualnego, ale dla dużej firmy.