jak-programista-cnc-powinien-szuka-wspolnika.

Niejeden programista cnc po latach pracy jako freelancer zaczyna zastanawiać się nad tym, jak może jeszcze bardziej się rozwijać oraz zwiększać swoje zyski. To powoduje, że często zaczyna myśleć o założeniu swojej firmy. Czasem jednak jednoosobowa działalność gospodarcza może nie wystarczyć, a ilość pracy zacznie przygniatać. Pojawia się wtedy pytanie o to, jak znaleźć wspólnika do działania. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę, że musi on posiadać ściśle określone kompetencje oraz umiejętności, a do tego musi być po prostu otwarty na udaną współpracę. Gdzie zatem go szukać?

Pierwszym miejscem, w którym można poszukiwać wspólnika, który razem z nami będzie pracował jako programista cnc, są różnorodne spotkania branżowe. Mogą być to targi lub eventy startupowe. To idealne przestrzenie pozwalające zaprezentować swoje pomysły przed szerokim gronem osób z branży.  Jeśli nawet pośród słuchających nie znajdzie się odpowiednia osoba, informacja o poszukiwaniu wspólnika na pewno rozejdzie się echem w branży.

Innym sposobem, z którego można skorzystać, jest wybranie się na uczelnie wyższe, które kształcą informatyków. Warto pozostawić do siebie kontakt na tablicach ogłoszeń na wydziałach informatycznych oraz w biurze karier uniwersytetu. Pomocne mogą być także przyuczelniane inkubatory przedsiębiorczości, które zachęcają do rozwoju przedsiębiorczości.